Aktualności
Wycieczka do Kętrzyna
W dniu 28 listopada klasa 3A I 3C wybrałY się na wycieczkę do Konsulatu św. Mikołaja w Kętrzynie. Jest to jedna ze światowych rezydencji Mikołaja, gdzie pracowite elfy przygotowują ozdoby świąteczne i podarunki dla grzecznych dzieci. Gościliśmy w bajkowych pomieszczeniach, oglądaliśmy przepięknie udekorowane choinki oraz najrozmaitsze szklane, ręcznie malowane bombki. Mogliśmy też zobaczyć jak takie bombki powstają, jak doświadczony pracownik wyczarowuje ze szkła najróżniejsze kształty. Potem w warsztacie św. Mikołaja każdy z nas samodzielnie ozdobił po dwie otrzymane bombki, które mogliśmy wziąć na pamiątkę. Po drodze zajechaliśmy do Rynu, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić mroczny zamek krzyżacki. Wycieczka była bardzo udana i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
WIZYTA W BIBLIOTECE
Klasa 1B odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Dzieci obejrzały zbiory książek przeznaczonych dzieciom jak i dorosłym. Dzieci zagościły również w siedzibie Dwutygodnika Suwalskiego. Pani Karolina podczas spotkania opowiedziała wiele ciekawostek i przeczytała książkę bez ilustracji, która okazała się najciekawszym punktem wycieczki.
"SZKOLNA PACZKA"
Zachęcamy do udziału.
Katarzyna Król-Krzywicka
Eliza Krzesicka
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały w piątek 24 listopada naszą szkołę. Przybyły ze swoimi małymi i trochę większymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
W tym dniu uczniowie, uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanego przez bibliotekę szkolną, oraz Mały Samorząd Uczniowski. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przybyły misie małe, średnie i duże, białe brązowe, zielone, żółte. A każdy był piękny i wyjątkowy !!!
Tak powstały anioły...
W październiku i listopadzie w szkole zrobiło się anielsko. Wszystko za sprawą konkursu „Mój Anioł” zorganizowanego przez Bożenę Śliżewską i Danutę Jedynasty. Konkurs polegał na wykonaniu przestrzennego anioła z różnych materiałów. W pracy mogła brać udział cała rodzina dziecka. Efekty konkursu mogliśmy podziwiać na wystawie. Koło takich prac nikt nie przechodził obojętnie. Był to konkurs, a więc wszyscy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie.
Webinarium NASK
We wtorek 21 listopada nasza szkoła wzięła udział w kolejnym webinarium prowadzonym przez ekspertów Cyberprofilaktyki NASK na bazie scenariuszy Cyberlekcji 3.0. Tym razem uczestnikami internetowego szkolenia byli uczniowie z klasy 5b. Lekcja pn. „Co łączy sok pomarańczowy i dezinformację?”, prowadzona przez p. Nadię Rybczyńską, dotyczyła m.in. tematu fake newsów, czyli fałszywych informacji rozpowszechnianych w mediach cyfrowych. Piątoklasiści dowiedzieli się, czym jest dezinformacja, jakie są jej rodzaje, kto i dlaczego używa jej w Internecie oraz jak się przed nią uchronić.
Dbamy o dobre maniery
W czwartek 23 listopada uczniowie klasy 4c spotkali się na kolejnych zajęciach z programu autorskiego „Jestem dobrze wychowany(a)” realizowanego w naszej szkole od października. Tym razem dwugodzinna lekcja poświęcona była kulturalnemu zachowaniu w sytuacji, gdy jesteśmy gośćmi oraz gdy pełnimy rolę gospodarza podczas spotkań towarzyskich. Zanim czwartoklasiści poznali podstawowe zasady etykiety, powtórzyli sobie wiadomości i umiejętności poznane na pierwszym spotkaniu. Nie było jednak klasówki, tylko świetna zabawa z użyciem ChatGPT - uczniowie „rozmawiali” ze sztuczną inteligencją, sprawdzając swoją wiedzę. Kolejne 45 minut upłynęło na oglądaniu filmu edukacyjnego przedstawiającego zachowania dobrego gospodarza i kulturalnego gościa. Na koniec czwartoklasiści odgrywali scenki sprawdzające to, czego dowiedzieli się na zajęciach. Kolejne spotkanie w grudniu.
Obiady w grudniu
Opłatę za żywienie za miesiąc grudzień
należy uiścić
do dnia 28.11.2023 r.
Bony obiadowe będą wydawane po okazaniu potwierdzenia przelewu za żywienie za miesiąc grudzień
Odpłatność za obiady – miesiąc XII 2023 r.
16 dni żywieniowych wynosi 128 zł
* * * * * * * * * * * * * * * * *
NR KONTA: indywidualne konto wygenerowane dla dziecka
Klasa 6a w Muzeum Okręgowym
16 listopada klasa 6a zwiedzała następujące wystawy:Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i Wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży,Na dziejowym trakcie. - historia Suwałk,Alfred Wierusz-Kowalski 1849-1915 - życie i twórczość artysty.
17
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Szanowni Państwo !
Miło nam jest jednym przypomnieć, innych poinformować, że szkoła nasza w kwietniu otrzymała wsparcie dla biblioteki szkolnej w ramach realizacji „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3 i otrzymała dotację w kwocie 15000 złotych na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia, aby zwiększyć atrakcyjność usług bibliotecznych.
CYBERlekcja w klasie 4c
We wtorek 14 listopada uczniowie klasy 4c wzięli udział w szkoleniu internetowym (tzw. webinarium), prowadzonym przez ekspertów Cyberprofilaktyki Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego (w skrócie NASK) na bazie scenariuszy Cyberlekcji 3.0. Spotkanie pod nazwą „Nadużywanie nowoczesnych technologii” prowadziły p. Ewa Domańska i p. Natalia Wójcicka. O godzinie 8.55 czwartoklasiści połączyli się zdalnie i wraz z innymi uczestnikami szkolenia z całej Polski wysłuchali lekcji poruszającej problem mądrego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Ekspertki zapoznały uczniów z nowymi pojęciami np. FOMO, Phubbing, Smombie, przedstawiły zalety i wady korzystania z Internetu oraz udzieliły cennych wskazówek dotyczących tego, gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia od mediów cyfrowych.
Wyjazdowa lekcja ekologii
W środę 15 listopada klasa 4c wzięła udział w lekcji „Świadomi suwalczanie segregują śmieci” organizowanej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach. Podczas wizyty w punkcie edukacji ekologicznej przy ul. Raczkowskiej czwartoklasiści przypomnieli sobie zasady segregowania poszczególnych odpadów, obejrzeli film edukacyjny, a także zwiedzili teren zakładu. Celem lekcji było uświadomienie uczniom, co dzieje się z odpadami komunalnymi po odbiorze ze śmietników oraz pokazanie, jak ogromne ilości odpadów wytwarzają ludzie. Czwartoklasiści dowiedzieli się, ile pracy trzeba włożyć, aby zagospodarować odpady i jak ciężką pracę wykonują ludzie w PGO. Wizyta w przedsiębiorstwie pokazała wagę segregacji i recyklingu. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które sprawiły dzieciom wiele radości.
Makieta Suwałk
Uczniowie klasy 3a w ramach pracy w grupach wykonali makiety naszego miasta. Ich zadaniem było pokazac najciekawsze zakamarki miasta. Mogli użyć swojej wyobraźni i dodać to, czego ich zdaniem w nim brakuje.
Wszystkie makiety były dopracowane i imponujące, a pomysły bardzo ciekawe. Wygodnie byłoby mieć blisko siebie Centrum Nauki Kopernik, Stację Kosmiczną czy Starbucks.
WIECZÓR FILMOWY
W jeden z listopadowych, długich wieczorów klasy 1 i 2 spotkały się w świetlicy szkolnej na wieczór filmowy. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie!
Natalia Szczerbowska
Karolina Romanowska
3
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła obchodziła w tym roku XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą angażują się tysiące placówek. Ma ona na celu pokazanie, że tabliczka mnożenia jest nam niezbędna w życiu codziennym, a nauka może być przyjemnością i zabawą.
Obchody tego święta rozpoczęły się w naszej społeczności już na początku tygodnia. Chętne dzieci mogły wziąć udział w konkursie "Łamigłówki matematyczne", którego roztrzygnięcie odbyło się w piątek.
Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – Październik 2023
Trochę się działo!
Na początku miesiąca ogłosiliśmy konkursy plastyczne dla klas 1 na „Zakładkę do książki”, oraz przy wydatnym współdziałaniu z panią od plastyki konkurs dla klas 6 na kolaż do hasła „Biblioteka – tu kwitnie Wyobraźnia”, co było również hasłem tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, uzupełnionego w naszej Szkole o: „Z twórczości Kornela Makuszyńskiego”, czego dowody w postaci nagrodzonych i wyróżnionych prac można oglądać od dziś (piątek 10 listopada) na holu koło Biblioteki szkolnej. W drugim tygodniu października dla klas 2, 3 , 4-5 ogłoszono konkursy literackie. Klasy 2 rywalizowały ze znajomości treści książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza „120 przygód Koziołka Matołka”, klasy 3 miały za zadanie odgadnięcia z której książki („120 przygód Koziołka Matołka”, „Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”, „O wawelskim smoku”) po
Kampania przeciwko przemocy
W listopadzie ruszyła kampania „19 dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do tej potrzebnej akcji, która nagłaśnia ważny i trudny problem, jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. W tym roku gościliśmy p. Sylwię Sienicę z Aresztu Śledczego w Suwałkach oraz p. Karolinę Stankiewicz i p. Anitę Wysocką z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, które przeprowadziły zajęcia w klasach 4b, 4c i 6b. Spotkanie dotyczyło tematu przemocy rówieśniczej. Na przykładzie historii pewnej dziewczyny nasi uczniowie poznali rodzaje i przyczyny, a także konsekwencje prawne przemocy. Panie pokazały też bardzo interesujący film, który przedstawiał konkretny sposób działania w przypadku agresji słownej. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawą i przydatną lekcję.
Narodowy Dzień Niepodległości w świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej dzieci również obchodziły Narodowy Dzień Niepodległości. Wykonywały prace plastyczne, rozmawiały o tym czym jest niepodległość i kim jest patriota. Nie zabrakło również śpiewania pieśni patriotycznych.
Natalia Szczerbowska
Karolina Romanowska
2
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych