Zapraszamy do przeglądu czerwcowego biuletynu.
Karolina Romanowska
Katarzyna Król-Krzywicka
Zapraszamy do przeglądu czerwcowego biuletynu.
Karolina Romanowska
Katarzyna Król-Krzywicka
W dniu 21 czerwca 2024 r. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI uroczyście zakończyli rok szkolny 2023/2024. Dziękujemy za wspólny czas, uczniom wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych edukacyjnych, a także sportowych sukcesów. Dyrekcji Szkoły, nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękujemy i życzymy udanych urlopów. Naszym Uczniom życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji.
Małgorzata Kuriata-Saulewicz, Halina Mielziuk
W ostatnim tygodniu szkoły w świetlicy szkolnej odbyło się wybuchowe odliczanie do wakacji . Świetliczaki z wielką radością przebijali balony w różny sposób , ciesząc się , że wakacje zbliżają się się do nas wielkimi krokami .
Natalia Szczerbowska
Mały Samorządu Uczniowski pod opieką pani Małgorzaty Kuriaty-Saulewicz i pani Grażyny Sadowskiej zakończył wiosenną zbiórkę karmy dla zwierząt. Zebranymi produktami obdarowana została Fundacja "Zwierzęta Niczyje". Bardzo dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za okazane wsparcie.
Małgorzata Kuriata-Saulewicz i Grażyna Sadowska
W dniu 18.06.2024 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego "Ekozabawka" zorganizowanego przez Mały Samorząd Uczniowski oraz rozstrzygnięcie szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów klas II i III "Herszt ortografii" zorganizowanego przez panią Małgorzatę Kuriatę-Saulewicz i panią Martę Manalis. Wszystkim laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.
Małgorzata Kuriata-Saulewicz, Marta Manalis, Grażyna Sadowska
W dniu 19.06.2024 r. Mały Samorząd Uczniowski przy wsparciu uczniów klasy 3b zorganizował klasom pierwszym zajęcia praktyczne z bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Pierwszaki mogły w sposób aktywny zademonstrować przyswojoną wiedzę z zasad bezpieczeństwa. "Egzamin" zdały wzorowo!
Małgorzata Kuriata-Saulewicz i Grażyna Sadowska
Drodzy rodzice/ opiekunowie prawni, w załączniku umieszczam kartę zgłoszeniową do świetlicy na rok szkolny 2024/2025. Kartę zgłoszeniową należy dostarczyć od 16 sierpnia do 6 września 2024 r. (piątek) do sekretariatu szkolnego. Warunkiem przyjęcia do świetlicy jest praca zawodowa obojga rodziców lub zaświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.
Dziękuję Państwu za wspaniałą współpracę w roku szkolnym 2023/2024.
Natalia Szczerbowska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca 2024 roku (piątek).
W następującym porządku:
-klasy I-III godz. 8.00
-klasy IV-VI godz.9.30.
Do zobaczenia!
Nasi trzecioklasiści uczestniczyli w zawodach pływackich, w których udział wzięły wszystkie suwalskie szkoły.
Wszyscy dzielnie walczyli i dali z siebie wszystko.
3 miejsce w stylu grzbietowym zajęła Julia Jankowska (3a).
Serdecznie gratulujemy!
Karolina Romanowska
W środę (12 czerwca) klasa 3a wybrała się do Suwalskiego Ośrodka Kultury i Sztuki na przedstawienie "Nie ma tego złego", w którym występowali przedstawiciele naszej szkoły: Miłosz i Kajetan.
Przedstawienie było bardzo ciekawe i pełne humoru. Aktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Karolina Romanowska
W piątek (15 czerwca) klasą 3a wybrała się na lekcję wychowawczą w plenerze. Porozmawialiśmy o naszych wspomnieniach, które zgromadziliśmy przez 3 lata. Następnie zorganizowaliśmy piknik, pobawiliśmy się na placu zabaw i zjedliśmy lody.
To był dobry dzień!
Karolina Romanowska
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości już po raz kolejny uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli swoją przygodę z konstruowaniem i programowaniem za pomocą klocków lego. W trakcie zajęć dzieci realizowały zadania zgodnie z instrukcją, a także według własnych pomysłów. Było to doskonałe połączenie edukacji i świetnej zabawy. Uczniowie podczas zajęć wykazali się pomysłowością, kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Klocki LEGO Education SPIKE™ Essential, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, umożliwiają naszym uczniom rozwijanie kompetencji z zakresu robotyki i programowania, ale również pracy zespołowej i projektowej.Grażyna Sadowska
Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone co roku w czerwcu. W tym roku klasy 1b, 1c, 3a z naszej szkoły przyłączyły się to tej ogólnopolskiej akcji. Piątek 7 czerwca 2024 roku był dniem nauki , a przy okazji zabawami w plenerze.Nie zabrakło zawodów sportowych, turnieju zbijaka i wyjścia na lody.#dzienpustejklasy2024Małgorzata Kuriata-Saulewicz, Karolina Romanowska, Barbara Buraczewska
W dniu 3 czerwca 2024 r. klasy 1c i 1b uczestniczyły w audycji muzycznej dla dzieci z Suwalską Orkiestrą Kameralną, Bajka Symfoniczna „Piotruś i Wilk” wg Siergieja Prokofiewa 🎼. Małgorzata Kuriata-Saulewicz
Ciekawy dzień w Białymstoku spędziły trzy klasy - 4a, 5a oraz 6b. Uczniowie swój pobyt rozpoczęli od Teatru Lalek, gdzie najpierw mogli zwiedzić teatralne piwnice pełne niesamowitych lalek, by następnie obejrzeć interesujący spektakl o Rycerzu bez konia.
Później ciekawość uczniów rozbudziło białostockie Epicentrum, gdzie każdy chętnie brał udział w różnego rodzaju naukowych eksperymentach.
Swoją wizytę zakończyliśmy na warsztatach robienia pizzy. Każdy uczeń poznał tajniki powstawania włoskiego przysmaku i samodzielnie wykonał swój obiad.
6 i 7 czerwca klasa 7b wyjechała na biwak klasowy do Garbasia.
Pogoda i humory dopisywały. W lesie nad malowniczym jeziorem wszyscy dobrze się bawili. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, długie rozmowy przy ognisku z kiełbaskami, oglądanie wschodu słońca nad jeziorem i nawet komary postanowiły nas zostawić w spokoju…
Opiekunami biwaku były panie Kamila Kolenkiewicz-Życzkowska i wychowawczyni klasy 7b Magdalena Przeborowska.
Zapraszamy do obejrzenia nowego Biuletynu DZIEWIĄTKI.
Katarzyna Król-Krzywicka
Karolina Romanowska
W środę 29 maja na wycieczkę szkolną do Białegostoku wybrali się uczniowie kl. 3a. 4c i 5b wraz ze swoimi wychowawczyniami. Wyjazd rozpoczął się wcześnie rano – wyruszyliśmy w drogę ok. 6.30.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Białostockim Teatrze Lalek, gdzie obejrzeliśmy cybermusical pt. “Partycja, Królowa Sieci”. Choć przedstawienie trwało półtorej godziny, nikt się nie nudził. Byliśmy zachwyceni grą aktorską, kostiumami, muzyką i innymi efektami. Przedstawiona historia miała bardzo wartościowe przesłanie – trzeba zachować umiar w korzystaniu z nowoczesnych technologii, by nie stracić prawdziwej miłości i przyjaźni. Po spektaklu zwiedziliśmy Piwnicę Lalek, gdzie zachwyciła nas precyzja, z jaką wykonano maski, pacynki, kukiełki oraz inne lalki i rekwizyty teatralne.
Drugim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Tu również było wiele do zobaczenia – od uzbrojenia, przez umundurowanie, po rzeczy osobiste żołnierzy. Mieliśmy okazję nie tylko poznać szczegóły z historii naszego kraju, ale także przymierzyć mundury wojskowe czy sprawdzić wagę poszczególnej broni. Po zwiedzeniu muzeum postanowiliśmy skorzystać z pięknej pogody i pospacerować ogrodami przy Pałacu Branickich.
Choć wrażeń było już dużo, okazało się, że najlepsze miało się dopiero wydarzyć. Kiedy dojechaliśmy do Epi-Centrum Nauki, zaczęła się prawdziwa zabawa! Eksperymentowaliśmy z wodą, poznawaliśmy tajemnice działania prądu, jeździliśmy kolejką górską za pomocą okularów VR, poznawaliśmy anatomię człowieka oraz prawa i zjawiska z dziedziny optyki, a niektórzy siedzieli również za sterami symulatora lotów czy prowadzili motocykl. Dwie godziny spędzone na obcowaniu z nauką minęły w mgnieniu oka!
Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, była Papugarnia ARA. Tutaj poznaliśmy różne gatunki papug oraz ich zwyczaje. Każdy mógł nakarmić ptaki, a niektórzy nawet trzymali je na ramieniu. Papugi okazały się być bardzo towarzyskie i niemal natychmiast skradły nasze serca.
Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale też szczęśliwi, wróciliśmy do domów po godzinie 20.00. Wycieczka była udana!
Katarzyna Król-Krzywicka
Jolanta Kościuch
Karolina Romanowska
W maju kolejni uczniowie kl. 4c opowiadali o swoich zainteresowaniach w ramach cyklu godzin wychowawczych pod nazwą „Opowiem wam o sobie”. Tym razem zaprezentowali się: Filip Dźwilewski - początkujący zawodnik ju-jitsu oraz Hubert Wojciechowski i Bartosz Pacewicz - miłośnicy jazdy na rowerze. Filip pokazał rówieśnikom swój strój treningowy, a Hubert i Bartek opowiadali o wymarzonych modelach rowerów.
Nie tylko godziny wychowawcze były ciekawe, czwartoklasiści dobrze bawili się również na lekcji języka polskiego. Wykorzystując słoneczną aurę, uczniowie doskonalili umiejętność redagowania opisu krajobrazu. Na kocach, wśród zielonej trawy i przy śpiewie ptaków czwartoklasiści stworzyli wspaniałe wypracowania.
Katarzyna Król-Krzywicka
W dniu 22 maja 2024 r. klasy 1c i 3c razem z paniami Małgorzatą Kuriata-Saulewicz , Martą Manalis i Haliną Mielziuk wybrały się do sąsiadujacego z Polską kraju - do Litwy na zwiedzanie zabytków oraz flory i fauny Morza Bałtyckiego. Podziwialiśmy m.in. okazy i wyroby z bursztynu w Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów w Pałandze. Kolejnym punktem programu była Kłajpeda i jej urokliwa starówka, a następnie przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Szum fal, piaszczysta plaża dały ukojenie po długiej podróży autokarem. Tam też w Muzeum Morskim zachwycaliśmy się florą i fauną nie tylko Morza Bałtyckiego. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki był pokaz tresury delfinów czarnomorskich w Delfinarium. Zmęczeni choć bardzo zadowoleni wrociliśmy bezpiecznie do Polski.
Małgorzata Kuriata-Saulewicz, Martą Manalis, Halina Mielziuk
Powered by aSc EduPage