Świąteczne zajęcia w świetlicy ! Bombki z cekinów na choinkę ! Dużo cierpliwości włożyli w swoją pracę ! Efekt jak widać rewelacyjny !Natalia Karwel
- 20gru
- 20gru
Koncert świąteczny
Klasy 1-3 na ostatnim w tym roku koncercie muzycznym śpiewały kolędy razem z prowadzącymi. Było nie tylko głośno , ale i czysto, jak podkreślił Krzysztof Krzesicki prowadzący i akompaniujący artystom. Dziękujemy za te piękne muzyczne doznania, w tym przedświątecznym czasie. Wesołych Świąt.
25
- 20gru
Rozstrzygnięcie konkursu
Dnia 17 grudnia 2024 r. został rozstrzygnięty biblioteczny konkurs plastyczny pt. „Projekt okładki do książki”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 3 naszej szkoły i odbył się w ramach obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Podczas oceny zwracano uwagę na umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni, oryginalne ujęcie tematu. Wśród zwycięzców znaleźli się:
Julia Bogdzio z kl.3a I miejsce
Anna Jasielon z kl.3c II miejsce
Lena Palanis z kl.3b III miejsce
Mateusz Kuczyński z kl.3b wyróżnienie
Zwycięska praca Julii zostanie włączona do księgozbioru biblioteki szkolnej i stanowić będzie, miłą pamiątkę na długie lata. Gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do dalszej aktywności.
Organizator
- 20gru
Warsztaty zdobienia pierniczków
W świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty zdobienie pierniczków. Było pięknie i smacznie!
Karolina Romanowska
Natalia Karwel
10
- 20gru
Świetliczak miesiąca
Kampania na "Świetliczaka Miesiąca " dalej trwa ! Świetliczakiem za dobre zachowania , pomoc innych oraz zaangażowanie się w życie świetlicy! Chętne uczestniczenie w zajęciach plastycznych. Świetliczakiem miesiąca Listopad , została Amelia Sacharzewska z klasy 1d .Natalia Karwel
- 20gru
Budujemy!
Kreatywny czas w świetlicy !Podczas zajęć świetlicowych klasa 2c i 1d stworzyli choinkę z klocków .Natalia Karwel
- 20gru
Najdłuższy łańcuch w całej szkole!
W świetlicy odbył się konkurs pt."Najdłuższy łańcuch choinkowy " Najdłuższy łańcuch wykonała Renata Zabłocka z klasy 1d , jego długość wynosiła 28 metrów. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy !Natalia Karwel Karolina Romanowska
- 20gru
Świetliczak miesiąca
Kampania na "Świetliczaka Miesiąca " Świetliczakiem za dobre zachowania , pomoc innych oraz zaangażowanie się w życie świetlicy! Chętne uczestniczenie w zajęciach plastycznych, tanecznych . Świetliczakiem miesiąca Grudzień, została Lena Jakubowska z klasy 2c .Natalia Karwel
- 20gru
- 18gru
- 15gru
Wizyta u Świętego Mikołaja klasy 1a i 1b
W piątek, 13 grudnia, klasy Ib i Ia wybrały się do Leszczewka – „Siedliska Bogdanka” na zajęcia edukacyjne. Sprzyjała temu zimowa aura, piękne słońce i mroźne powietrze.
Na samym początku uczniowie pisali listy do św. Mikołaja, ozdabiali choinkę i wykonali piękne brokatowe bombki. Następnie odwiedziły dom Świętego Mikołaja, wręczyły mu osobiście listy i odebrał mały upominek. Święty wyczarował śnieg, była to magiczna chwila.
W programie było także zwiedzanie żywej szopki bożonarodzeniowej, karmienie zwierząt oraz zabawy w labiryncie. Uczniowie mogli pogłaskać i nakarmić kucyka, osiołka i alpaki.
Na zakończenie dzieci zjadły kiełbaski z ogniska, popijając ją gorącą herbatką, która w tak mroźny dzień smakuje jeszcze lepiej.
Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Wycieczkę można zaliczyć do udanych.
Karolina Romanowska
Marta Manalis
45
- 15gru
RODZINNE KOLĘDOWANIE 2024
12 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się, już kolejna edycja Rodzinnego Kolędowania. Można bez wahania powiedzieć, że był to magiczny czas.
Podczas wieczoru zaprezentowali się odważni i zdolni uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło rownież wspólnego śpiewania kolęd. Bardzo cieszymy się, że możemy wspólnie pielęgnować tradycję.
Dziękujemy wszystkim za obecność i życzymy wszystkim błogosławionych świąt!
Karolina Romanowska
Natalia Karwel
72
- 15gru
- 15gru
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Dnia 15 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wcześniej uczniowie przygotowali plakaty, rysunki, wyliczanki na temat tabliczki mnożenia. Wpłynęło około 40 prac.W dniu święta uczniowie klas III- VI pisali konkurs,, Mistrz Tabliczki Mnożenia, który cieszył się ogromną popularnością. Spośród 56 uczniów, którzy brali udział w konkursie wyłoniono 13 Mistrzów mnożenia. Zwycięzcy otrzymali gry matematyczne oraz słodkie niespodzianki. Gratulacje!!!
Beata Paszkiewicz
2
- 11gru
Świąteczna Przygoda z Nauką w Suwałkach!
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na wyjątkowe wydarzenie „Świąteczna Przygoda z Nauką”, które odbędzie się 21 grudnia 2024 roku w godzinach 11:00–15:00 w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. To niezwykła okazja, by połączyć magię Świąt z naukowym odkrywaniem tajemnic Wszechświata!
W programie wydarzenia przygotowaliśmy szereg atrakcji naukowych, które zapewnią uczestnikom niezapomniane przeżycia:
- Planetarium 1: "Gwiezdne opowieści Św. Mikołaja"
Czas trwania: 15 minut (20 osób)
Św. Mikołaj zabierze dzieci w magiczną podróż po nocnym niebie, opowiadając o zimowych gwiazdozbiorach i ukazując najpiękniejsze zakątki Wszechświata. Na zakończenie seansu będziemy podziwiać deszcz meteorów, a Mikołaj w swoim zaprzęgu odjedzie do Gwiazdy Polarnej. Seans dedykowany dzieciom w wieku 3–7 lat oraz ich opiekunom. - Planetarium 2: "Zimowe niebo"
Czas trwania: 15 minut (20 osób)
Zima to idealny czas na podziwianie najpiękniejszych gwiazdozbiorów. Uczestnicy poznają tajemnice Oriona, Byka oraz Bliźniąt, a także odkryją przepiękne mgławice. Seans będzie również okazją, by dowiedzieć się, która gwiazda pojawi się jako pierwsza na niebie w Wigilię. Wydarzenie skierowane do dzieci powyżej 8. roku życia. - Świąteczne warsztaty: "Świąteczne planety"
Czas trwania: 30 minut (20 dzieci)
Warsztaty, podczas których dzieci odkryją fascynujący świat planet Układu Słonecznego. Która planeta jest najgorętsza, która najszybciej wiruje, a na której padają deszcze diamentów? Uczestnicy, korzystając z wiedzy zdobytej podczas zajęć, stworzą ozdobę choinkową przedstawiającą swoją ulubioną planetę. - Świąteczne warsztaty z robotem edukacyjnym Photon
Czas trwania: 30 minut
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z robotem edukacyjnym Photon, rozwijając swoje umiejętności techniczne i kreatywność. Zajęcia pozwolą dzieciom i młodzieży odkrywać świat nowoczesnych technologii. - Wirtualny spacer po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Czas trwania: 5 minut
Dzięki goglom VR uczestnicy będą mogli odbyć wirtualną podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną, odkrywając jej wnętrze oraz tajemnice Kosmosu. To niepowtarzalna okazja, by poczuć się jak prawdziwy astronauta!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki.Zapraszamy do udziału w tej niezapomnianej przygodzie naukowej!
Do zobaczenia 21 grudnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach!- Planetarium 1: "Gwiezdne opowieści Św. Mikołaja"
- 11gru
Warsztaty profilaktyczne w klasach 3 i 5
W dn. 2-4 grudnia 2024 r. we wszystkich klasach trzecich i piątych odbyły się
3-godzinne warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistkę z Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog – p. Magdalenę Kubiak. Środki na zajęcia zostały pozyskane z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach.
Uczniowie z klas 3a, 3b i 3c uczestniczyli w warsztatach z programu profilaktycznego „Cukierki”. Podczas spotkania trzecioklasiści zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Kształtowana była również umiejętność troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi oraz przyjmowania postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, a także współpracy, jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym. Terapeutka prowadząca zajęcia starała się przestrzec dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami i wyposażyć je w kluczowe umiejętności. Dodatkowo podczas pracy nad zadaniami poruszała istotne kwestie związane z trudnościami emocjonalnymi, stosując m.in. elementy treningu uważności.
Uczniowie z klas 5a, 5b i 5c uczestniczyli w warsztatach z programu rekomendowanego „Debata”, który nastawiony jest na opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków oraz ochronę młodzieży przed negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu i rozwoju innych zachowań ryzykownych. Podczas zajęć piątoklasiści pogłębili swoją wiedzę o alkoholu etylowym i jego wpływie na organizm człowieka, rozmawiali na temat korzyści i szkód związanych z używaniem alkoholu oraz weryfikowali mity związane z tą szkodliwą substancją.
Uczniowie każdej z klas z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zaproponowanych przez terapeutkę aktywnościach, bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, rozmawiali o emocjach i współpracowali w grupach, co w pozytywny sposób wpłynęło również na relacje w poszczególnych oddziałach.
W dn. 2-4 grudnia 2024 r. we wszystkich klasach trzecich i piątych odbyły się
3-godzinne warsztaty profilaktyczne prowadzone przez specjalistkę z Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog – p. Magdalenę Kubiak. Środki na zajęcia zostały pozyskane z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suwałkach.
Uczniowie z klas 3a, 3b i 3c uczestniczyli w warsztatach z programu profilaktycznego „Cukierki”. Podczas spotkania trzecioklasiści zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Kształtowana była również umiejętność troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi oraz przyjmowania postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, a także współpracy, jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym. Terapeutka prowadząca zajęcia starała się przestrzec dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami i wyposażyć je w kluczowe umiejętności. Dodatkowo podczas pracy nad zadaniami poruszała istotne kwestie związane z trudnościami emocjonalnymi, stosując m.in. elementy treningu uważności.
Uczniowie z klas 5a, 5b i 5c uczestniczyli w warsztatach z programu rekomendowanego „Debata”, który nastawiony jest na opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków oraz ochronę młodzieży przed negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu i rozwoju innych zachowań ryzykownych. Podczas zajęć piątoklasiści pogłębili swoją wiedzę o alkoholu etylowym i jego wpływie na organizm człowieka, rozmawiali na temat korzyści i szkód związanych z używaniem alkoholu oraz weryfikowali mity związane z tą szkodliwą substancją.
Uczniowie każdej z klas z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zaproponowanych przez terapeutkę aktywnościach, bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, rozmawiali o emocjach i współpracowali w grupach, co w pozytywny sposób wpłynęło również na relacje w poszczególnych oddziałach.
2
- 08gru
- 07gru
Wycieczka do Parku Naukowo-Technologicznego
Dnia 26 listopada 2024r. uczniowie klasy IVc wraz z wychowawczynią i panią pedagog uczestniczyli w warsztatach matematyczno- fizycznych pt. ,,Nurek Kartezjusza i siła wyporu w Parku Naukowo- Technologicznym w Suwałkach. Uczniowie usłyszeli krótki wykład nt. jak działa siła wyporu pod odpowiednim ciśnieniem i samodzielnie wykonali doświadczenie.Zajęcia umożliwiły ciekawe eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki i matematyki.
Beata Paszkiewicz
6
- 27lis
Mistrzostwa szachowe
Gratulujemy!
- 27lis
Koncert
Dziś dla klas 1-3 odbył się kolejny koncert muzyczny pt. Muzyka ilustracyjna. Uczniowie bliżej poznali takie instrumenty jak akordeon i kontrabas. A brzmienie przypominało ciężkiego w dżungli słonia, to znów rój trzmieli na łące. Można było po koncercie namalować piękne prace plastyczne.
Dziękujemy wykonawcom i czekamy na dalsze muzyczne inspiracje.
Danuta Jedynasty
39
Archiwum Aktualności